• : 0850 303 2998
KADAV – Kadınlarla Dayanışma Vakfı - Beyoğlu, İstanbul

Firma Hakkında

KADAV, 1999 Marmara Depremi’nin ardından deprem bölgesinde sosyal ve ekonomik açıdan desteksiz kalmış kadınlara destek olmak amacıyla bir araya gelen bir kadın platformu tarafından kurulmuştur. Temmuz 2001’de tüzel kişiliğini kazanan KADAV, kadınlara, güçlenmenin ve özgürleşmenin yolunu açacak olan, ekonomik ve sosyal güçlenme konusunda imkân ve araçlar yaratmayı ve onlarla dayanışmayı amaçlamaktadır.

Eylül 1999’da Gölcük ve Düzce’de kurulan “Kadın Çadırları” ile dayanışmanın ilk adımlarını atan KADAV, çadırlarda kadınlara; meslek edindirici kurslar (muhasebe, bilgisyar operatörlüğü, dikiş, mum yapımı, mozaik v.d.) ve benzeri faaliyetler ile danışmanlık desteği verilmiştir. Danışmanlık, kurs ve benzeri faaliyetler sırasında ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda Mayıs 2000 tarihinde, Gölcük-Şirinköy prefabrik bölgesinde Mum ve Ev Tekstili Atölyeleri kurmuş, bu atölyeler kooperatifleşmiş ve 36 kadın çalışmalarını sürdürmüştür. Atölyelerdeki kadınlardan ikisi Mum İmalathanesi, ikisi Ev Tekstil Atölyesi kurmuştur. KADAV bu dönemde ayrıca “Kadın Sosyal Merkezi” faaliyetini de yürütmüştür.

Oluşumundan bu yana tasarladığı Yeni Adım Kadın Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ni Kocaeli’ne bağlı Köseköy’de Kasım 2003 tarihinde açan KADAV, kalıcı bir mekânda faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir. KADAV, Yeni Adım Kadın Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde 2005 yılında oluşturulan İş ve İstihdama Hazırlama ve Yönlendirme Birimi ile istihdama yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Firma Resimleri

Firma Videoları

Firma henüz video eklememiş.

Firma İlan & Ürünler

Firma Henüz İlan Eklememiş.
Firma Henüz İlan Eklememiş.

Firma Yorumları

Henüz yorum yapılmamış, ilk siz yorumlamak isterseniz aşağıda bulunan formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?

Harita Konum

Kamer Hatun Mah. Hamalbaşı Sok. No.22 D.13

İstanbul / Beyoğlu

Mesaj Formu

QR Code